24-26.09.2024-cü il tarixlərində Bakı şəhərində ADEX 2024 5-ci Yubiley Azərbaycan Beynəlxalq Müdafiə Sərgisi keçirilmişdir. Bu sərgidə “Ground Technical Support” MMC də öz stendi ilə iştirak etmişdir.
Üç günlük sərgi ərzində “Ground Technical Support” MMC rəhbərliyi çoxsaylı işgüzar görüşlər keçirmişdir. Bunların sırasına Azərbaycan Respublikası Müdafiə Nazirliyinin Hərbi-Texniki Təchizat Baş İdarəsinin, Raket Qoşunları və Artilleriya Baş İdarəsinin, Daxili İşlər Nazirliyinin Daxili Qoşunlarının, Qırğızıstan Respublikası Müdafiə Nazirliyinin Silahlnadırma İdarəsinin rəhbərlikləri ilə, Əlcəzair Xalq Demokratik Respublikası Müdafiə Nazirliyinin nümayəndə heyəti ilə, Türkiyənin “Otokar” və STM, İsrailin “Elbit Systems Land” və “Rafael”, Bolqarıstan Respublikasının “Terem Holdinq” şirkətlərinin nümayəndələri ilə keçirilmiş məhsuldar görüşlər daxildir.
Müxtəlif ölkələrin güc strukturları ilə keçirilmiş görüşlərdə “Ground Technical Support” MMC Quru Qoşunları üçün nəzərdə tutulmuş silah və döyüş texnikalarının servis xidməti, təmiri və modernləşdirilməsi üzrə imkan və bacarıqları haqqında ətraflı məlumat vermişdir. Bu zaman qarşı tərəfin maraqlarına uyğun olaraq, yedəyə alınan və özüyeriyən artilleriya sistemlərinin əsaslı təmiri, BM-21 “Qrad” YARS əsaslı təmir olunmaqla modernləşdirilməsi, T-55 tanklarının tam modernləşdirilməsi, BMP-2 piyadanın döyüş maşınlarının, T-72 tanklarının, “Cobra” və “Cobra II” zirehli avtomobillərinin təmiri və servis xidmətləri müzakirə olunmuşdur.

On September 24-26, 2024, the ADEX 2024 5th Anniversary Azerbaijan International Defense Exhibition was held in Baku. "Ground Technical Support" LLC also participated in this exhibition with its stand.
During the three-day exhibition, the management of "Ground Technical Support" LLC held numerous business meetings. Among them, the leaderships of the General Department of Military-Technical Supply of the Ministry of Defense of the Republic of Azerbaijan, the General Department of Missile Troops and Artillery, the Internal Troops of the Ministry of Internal Affairs, the Armament Department of the Ministry of Defense of the Kyrgyz Republic, with the delegation of the Ministry of Defense of the People's Democratic Republic of Algeria, "Otokar" of Turkey and It includes productive meetings held with representatives of STM, Israel's “Elbit Systems Land” and "Rafael", "Terem Holding" of the Republic of Bulgaria.
At meetings held with law enforcement agencies of various countries, “Ground Technical Support” LLC provided detailed information on the capabilities and skills of servicing, repair and modernization of weapons and military equipment intended for the Ground Forces. At this time, in the interests of the opposing side, issues of major repairs of towed and self-propelled artillery systems, modernization with major repairs of the BM-21 “Grad” MLRS, complete modernization of T-55 tanks, repair and maintenance of BMP-2 infantry fighting vehicles, T-72 tanks, “Cobra” and “Cobra II” armored vehicles were discussed.